Microsites

Microsites

Belangrijkste productlijnen

BTALU

Beugel met insteekblad - Aluminium

Deze beugel met insteekblad is vervaardigd uit aluminium, vergemakkelijkt een hout-op-houtverbinding, volledig onzichtbaar voor balken van grote hoogte.

CE-Markering
CE-Markering
ETA
ETA
Gebruiksklasse 3
Gebruiksklasse 3
Buiten
Buiten
Aluminium
Aluminium
Brand
Brand

Product Details

Afbeeldingen

Kenmerken

Materiaal

  • Aluminium EN AW 6005 A overeenkomstig de norm NF EN 573-1,
  • Dikte : 6 mm.

Voordelen

  • Staaf van 1200 mm te snijden volgens de hoogte van de gedragen balk,
  • Mogelijkheid om balken op te vangen tot op een hoogte van 900 mm.

Toepassing

Ondergrond

  • Drager : massief hout, gelijmd gelamineerd hout,
  • Gedragen bouwdeel : massief hout, gelijmd gelamineerd hout.

Gebruik

  • Dwarsbalken,
  • Gordingen,
  • Draagbalk.

Technische gegevens

Afmetingen en karakteristieke waarden

Afmetingen

ReferentieVerbinder afmetingen
OverigAfmetingen[mm]
Tun / DB nr.Aantal per doosGewicht[kg]A[mm]B[mm] C[mm]t[mm]
BTALU90186248525.00.2386109626
BTALU120182191025.00.3116109626
BTALU160182191725.00.41156109626
BTALU200186248915.00.51196109626
BTALU240182192015.00.61236109626
BTALU1200--31198109626

De boorgaten voor de gedragen bouwdeel worden geboord volgens het boorplan van de ETA.

De aantal A mag van 4mm max. voor de versnijding worden verminderd. Het versnijding moet worden uitgevoerd tussen de boorgaten.

Karakteristieke waarden Neerwaartse belasting (in kN) - Houtsterkteklasse C24 - Nagels CNA4.0x60

Afmetingen

ReferentieDraagvermogen van de balkdrager
Karakteristieke waarden - Dwarsbalk op balk - volledige vernageling[kN]
BevestigingenKarakteristieke waarden - Hout C24[kN]
DragerSpanwijdteR1,k = R2,k
AantalTypAantalTypLengte van de deuvels[mm]
6080100120140160
BTALU9016.0CNA4.0x504.0STD810.811.812.913.713.713.7
BTALU12020.0CNA4.0x503.0STD1217.318.219.420.722.323.9
BTALU16028.0CNA4.0x504.0STD122829.531.233.335.738.2
BTALU20038.0CNA4.0x505.0STD1239.841.944.347.250.453.9
BTALU24044.0CNA4.0x506.0STD1252.254.957.961.765.970.3
BTALU1200/12020.0CNA4.0x503.0STD1217.318.219.420.722.323.9
BTALU1200/16028.0CNA4.0x504.0STD122829.531.233.335.738.2
BTALU1200/20036.0CNA4.0x505.0STD1239.841.944.347.250.453.9
BTALU1200/24044.0CNA4.0x506.0STD1252.254.957.961.765.970.3
BTALU1200/28052.0CNA4.0x507.0STD1264.66871.776.481.787.2
BTALU1200/32060.0CNA4.0x508.0STD12778185.591.297.5104.1
BTALU1200/36068.0CNA4.0x509.0STD1289.193.899105.8113.3121.1
BTALU1200/40076.0CNA4.0x5010.0STD12100.8106.1112.3120.2129137.9
BTALU1200/44084.0CNA4.0x5011.0STD12112.1118125.2134.4144.4154.7
BTALU1200/48092.0CNA4.0x5012.0STD12122.8129.3137.7148.2159.7171.3
BTALU1200/520100.0CNA4.0x5012.0STD12122.8129.3138.4150.5163.1175.8
BTALU1200/560108.0CNA4.0x5012.0STD12122.8129.3138.4150.7164.9179.1
BTALU1200/600116.0CNA4.0x5012.0STD12122.8129.3138.4150.7164.9180.4

De min. breedte van de gedragen bouwdeel = de lengtee van de staal pennen.

Voor balken en hellingen  β de karakteristieke waarden moeten met de factorworden vermenigvuldigd

β 0° 15° 30° 45°
factor 1.0 0.95 0.90 0.85

Deze waar uitsluitend nodig voor verbindingen met met minder dan 7 staal pennen in de gedragen bouwdeel.

 

Karakteristieke waarden - Dwarsbalk op balk - R3.k and R4.k

Afmetingen

ReferentieDraagvermogen van de balkdrager
Karakteristieke waarden - Dwarsbalk op balk - volledige vernageling[kN]
BevestigingenKarakteristieke waarden - Hout C24[kN]
DragerSpanwijdteR₄.ₖ[kN]R₃,ₖ
AantalTypAantalTypLengte van de deuvels[mm]
6080100120140160
BTALU9016.0CNA4.0x504.0STD87.81.51.92.32.73.13.6
BTALU12020.0CNA4.0x503.0STD129.82.22.93.54.24.85.6
BTALU16028.0CNA4.0x504.0STD1213.72.93.64.45.36.27
BTALU20038.0CNA4.0x505.0STD1217.63.54.45.46.47.48.4
BTALU24044.0CNA4.0x506.0STD1221.64.25.36.47.48.69.8
BTALU1200/12020.0CNA4.0x503.0STD129.82.22.93.54.24.85.6
BTALU1200/16028.0CNA4.0x504.0STD1213.72.93.64.45.36.27
BTALU1200/20036.0CNA4.0x505.0STD1217.63.54.45.46.47.48.4
BTALU1200/24044.0CNA4.0x506.0STD1221.54.25.36.47.48.69.8
BTALU1200/28052.0CNA4.0x507.0STD1225.54.86.17.38.59.911.3
BTALU1200/32060.0CNA4.0x508.0STD1229.45.56.88.39.711.112.9
BTALU1200/36068.0CNA4.0x509.0STD1233.36.17.69.210.912.414.4
BTALU1200/40076.0CNA4.0x5010.0STD1237.26.78.310.112.113.815.8
BTALU1200/44084.0CNA4.0x5011.0STD1241.27.39.11113.215.217.2
BTALU1200/48092.0CNA4.0x5012.0STD1245.17.99.811.914.316.618.7
BTALU1200/520100.0CNA4.0x5012.0STD12498.610.612.815.417.820.1
BTALU1200/560108.0CNA4.0x5012.0STD1252.99.211.313.816.519.121.5
BTALU1200/600116.0CNA4.0x5012.0STD1256.89.812.114.717.620.423

De min. breedte van de gedragen bouwdeel = de lengtee van de staal pennen.

De waarden R4.k zijn voor de lengte van de staal pennen.

Karakteristieke waarden - Dwarsbalk op kolom - Hout C24

Afmetingen

ReferentieDraagvermogen van de balkdragerVerbinder afmetingen
Karakteristieke waarden - Dwarsbalk op kolom - gedeeltelijke vernagelingAfmetingen drager[mm]
BevestigingenKarakteristieke waarden - Hout C24[kN]Lengte van de pennen [mm]
DragerSpanwijdteR1,k = R2,kMin.[mm]
AantalTypAantalTypLengte van de deuvels[mm]
6080100120140160
BTALU908.0CNA4.0x504.0STD899.910.911.611.611.696
BTALU12012.0CNA4.0x503.0STD1214.715.516.617.919.420.796
BTALU16016.0CNA4.0x504.0STD1223.224.42627.9303296
BTALU20020.0CNA4.0x505.0STD1232.434.136.238.741.243.496
BTALU24024.0CNA4.0x506.0STD1242.144.346.849.752.353.296
BTALU1200/12012.0CNA4.0x503.0STD1214.715.516.617.919.420.796
BTALU1200/16016.0CNA4.0x504.0STD1223.224.42627.9303296
BTALU1200/20020.0CNA4.0x505.0STD1232.434.136.238.741.243.496
BTALU1200/24024.0CNA4.0x506.0STD1242.144.346.849.752.353.296
BTALU1200/28028.0CNA4.0x507.0STD125254.757.560.5626296
BTALU1200/32032.0CNA4.0x508.0STD1261.865.168.170.770.970.996
BTALU1200/36036.0CNA4.0x509.0STD1271.775.578.579.879.879.896
BTALU1200/40040.0CNA4.0x5010.0STD1281.485.788.488.688.688.696
BTALU1200/44044.0CNA4.0x5011.0STD129195.897.597.597.597.596
BTALU1200/48048.0CNA4.0x5012.0STD12100.3105.6106.4106.4106.4106.496
BTALU1200/52052.0CNA4.0x5012.0STD12105.5111.1114.6115.2115.2115.296
BTALU1200/56056.0CNA4.0x5012.0STD12109.9115.7120.3124124.1124.196
BTALU1200/60060.0CNA4.0x5012.0STD12113.8119.8125130.513313396

De min. breedte van de gedragen bouwdeel = de lengtee van de staal pennen.

Voor balken en hellingen  β de karakteristieke waarden moeten met de factor worden vermenigvuldigd

β 0° 15° 30° 45°
factor 1.0 0.95 0.90 0.85

Deze waar uitsluitend nodig voor verbindingen met met minder dan 7 staal pennen in de gedragen bouwdeel.

De waarden R4.k zijn voor de lengte van de staal pennen.

De karakteristieke waarden in deze tabelle zijn geldig voor gedeeltelijke vernageling balk op balk.

Karakteristieke waarden - Dwarsbalk op kolom - R3.k and R4.k

Afmetingen

ReferentieDraagvermogen van de balkdragerVerbinder afmetingen
Karakteristieke waarden - Dwarsbalk op kolom - gedeeltelijke vernagelingAfmetingen drager[mm]
BevestigingenKarakteristieke waarden - Hout C24[kN]Lengte van de pennen [mm]
DragerSpanwijdteR₄.ₖ[kN]R₃,ₖMin.[mm]
AantalTypAantalTypLengte van de deuvels[mm]
6080100120140160
BTALU908.0CNA4.0x504.0STD83.91.51.92.32.72.72.796
BTALU12012.0CNA4.0x503.0STD125.92.22.93.54.24.85.696
BTALU16016.0CNA4.0x504.0STD127.82.93.64.45.36.2796
BTALU20020.0CNA4.0x505.0STD129.83.54.45.46.47.48.496
BTALU24024.0CNA4.0x506.0STD1211.84.25.36.47.48.69.896
BTALU1200/12012.0CNA4.0x503.0STD125.92.22.93.54.24.85.696
BTALU1200/16016.0CNA4.0x504.0STD127.82.93.64.45.36.2796
BTALU1200/20020.0CNA4.0x505.0STD129.83.54.45.46.47.48.496
BTALU1200/24024.0CNA4.0x506.0STD1211.84.25.36.47.48.69.896
BTALU1200/28028.0CNA4.0x507.0STD1213.74.55.66.77.78.910.196
BTALU1200/32032.0CNA4.0x508.0STD1215.75.26.47.78.810.211.596
BTALU1200/36036.0CNA4.0x509.0STD1217.65.87.28.69.911.512.996
BTALU1200/40040.0CNA4.0x5010.0STD1219.66.589.61112.714.496
BTALU1200/44044.0CNA4.0x5011.0STD1221.67.18.810.512.11415.896
BTALU1200/48048.0CNA4.0x5012.0STD1223.57.79.511.513.215.317.296
BTALU1200/52052.0CNA4.0x5012.0STD1225.58.410.312.414.316.618.796
BTALU1200/56056.0CNA4.0x5012.0STD1227.4911.113.415.417.820.196
BTALU1200/60060.0CNA4.0x5012.0STD1229.49.711.914.416.519.121.596

De min. breedte van de gedragen bouwdeel = de lengtee van de staal pennen.

De waarden R4.k zijn voor de lengte van de staal pennen.

Installatie

Installatie

Bevestigingen

Op drager :

  • Nagels CNA Ø4,0 x 50 mm of schroeven CSA Ø5,0 x 40 mm.

Op gedragen bouwdeel :

  • Pennen STD Ø12.

 

Plaatsing

De BTALU wordt verkocht in staven van 1180 mm. Hij moet door de gebruiker worden nagesneden, daar de maximale nuttige lengte 600 mm bedraagt. De beugel kan worden gebruikt met een gedragen balk waarvan de helling tussen - 45° en + 45° ligt. De BTALU wordt geleverd zonder boorgat door de ziel. De boorgaten moeten worden gemaakt met een regelmatige hartafstand van 40 mm voordat de pennen STD Ø12 er worden in geplaatst (zie Montagehandleiding).

  1. Snijd de BTALU op de gewenste hoogte af (de belastingwaarden zijn aangegeven voor een maximale hoogte van 600 mm).
  2. Bevestig de BTALU op de drager met nagels CNA Ø4,0 x 50 mm.
  3. Maak een verticale vlakke inkeping in de hartlijn van de gedragen balk met een dikte van 9 mm en een diepte van 115 mm over de hele hoogte van de balk om het insteekblad van de beugel erin te plaatsen.
  4. Leg de balk op de beugel in zijn uiteindelijke positie.                                                              
  5. Boor tegelijkertijd in het hout en het insteekblad van de beugel rekening houdend met de aanbevelingen voor boorgaten in het insteekblad van de BTALU. De boorgaten in het hout kunnen boven worden aangebracht om zo als leidraad te dienen voor het boren van de pengaten in het insteekblad van de beugel.
  6. Steek de pennen in de boorgaten om de plaatsing te beëindigen.

 

Certificering

Prestatieverklaring (DoP)

Europese technische beoordeling (ETA)

CAD and BIM Library

3D
3D Simplified

ZIP-pakketten

Online kopen

Contact

Multi Services Découpe

Multi Services Découpe

54 avenue Georges Lemaître, 2e étage
6041 GOSSELIES
België